Tule Perussuomalaisiin, Elina Hiltunen!
Eduskunnan nykyinen puhemies, Perussuomalaisten entinen puheenjohtaja ja filosofian tohtori Jussi Halla-aho on liki 20 vuotta kertonut samoja asioita, joista Kokoomus nyt haluaa vaikenemalla vaiettavan.
Houston, we have a Turku!
Houston, meillä on alkava Minnesota Turussa.
Minnesotassa miljardien dollareiden poliittisista kavalluksista juttua tehnyt toimittaja Nick Shirley varoittaisi turkulaisia, jos hän kuulisi oheisen Roni Arvosen ”Kuuntelija”-podcastin ja osaisi suomenkieltä.
Turun kaupunginvaltuustossa Kokoomuksen riveissä vaikuttanut Elina Hiltunen ei kelpaa enää Kokoomukselle, koska haluaa puhua ääneen niistä samoista asioista, joista Jussi Halla-aho on yrittänyt varoittaa suomalaisia jo liki 20 vuotta,
Kovapäiset suomalaiset eivät vain ota uskoakseen tosiasioita. Kuulemma äänessä varoituksineen ovat vain vihaiset, perussuomalaiset nuoret miehet.
Mutta kas! Kun kovapäiset kokoomuslaiset varoituksista huolimatta haluavat firmoihinsa ja erilaisiin garden-virityksiinsä halpatyövoimaa Afrikasta ja Lähi-idästä (ja Ruotsalainen kansanpuolue Närpiöön ahkeraa porukkaa Aasiasta tomaatteja poimimaan), niin pakkaa ei saa sotkea edes säyseä nuori nainen – Kokoomuksen omista riveistä.
LOL!
Ulos lentää Kokoomuksesta hän.
Kuinkas nyt noin, Petteri?
Tekstin aiheet:
On moni muukin ”kokoomuslainen”, joka kelpaisi perussuomalaisiin.
Kokoomus on viittä vaille vihervassaripuolue, perussuomalaiset ei.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Juu, tervetuloa perussuomalaisiin Elina. Tuommoisia kauniita ja edustavannäköisiä nuoria naisia tarvitaan ps:sa. Olet oikealla asialla ja siitähän erottamisesi johtuukin. Eikäkö hakemus perussuomalaisiin sisään, niin ei voida haukkua persuja pelkästään ”äijäpuolueeksi”. Tosin on persuissa ennestäänkin tosi päteviä naispoliitikkoja nimiä sen kummemmin mainitsematta.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Mamujen pitäisi jo lentää Suomesta ulos, koska ei ole meidän tehtävä elättää ja sietää heitä! Ei mulla muuta.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Säädettävä laki, jonka avulla jokainen rikokseen syyllistynyt mamu menettää oleskelulupansa tai kansalaisuutensa ja hänet palautetaan lähtömaahan automaattisesti. Jos on alaikäinen, niin myös perhe seuraa.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
👍
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti