Onko lottovoitto opiskella suomea osaavien kanssa?
Onko lottovoitto opiskella suomea osaavien kanssa?
Sitä sen pitäisi olla – jokaiselle sama oikeus, ei vain harvoille.
On lottovoitto opiskella luokassa, jossa on vain suomea osaavia lapsia. Suomalaisten lasten koulutietä ei saa vaikeuttaa vieraskielisillä – tämä on Suomi, ja täällä asuvat suomalaiset. Ei ole meidän lasten tehtävä opettaa suomea.
Jokainen vanhempi haluaa lapselleen hyvän koulutien, ja se tarkoittaa koulua, jossa lapset puhuvat suomea. Kukaan ei halua lastaan kouluun, jossa on paljon vieraskielisiä – toiset haluavat opiskella, mutta monilta puuttuu motivaatio, ja luokissa on rauhatonta.
Kun harjoitetaan holtitonta maahanmuuttopolitiikkaa, vieraskielisten määrä kasvaa hallitsemattomasti. Alueilla, joissa vieraskielisten osuus ylittää 50 %, on tapahtunut #väestönvaihto – fakta, vaikka sitä yritettäisiin kiistää.
Monikulttuurisuus on rikkaus? Ei, kun kouluista pääsee läpi ilman luku- ja kirjoitustaitoa. Millaista rikkautta se on?
Kuten Ilta-Sanomat uutisoi, Itäkeskuksen koulussa suurin osa oppilaista ei puhu äidinkielenään suomea, ja oppilaiden tasoerot ovat valtavat. Samaan aikaan Ruotsin Pisa-menestys paljastui huijaukseksi – tulokset perustuivat sopivien oppilaiden valintaan, eivät todelliseen osaamiseen.
Liika on liikaa. Mitkään resurssit eivät riitä, jos tulijoita otetaan liikaa. Kaikki eivät edes halua integroitua – päinvastoin, lapsia lähetetään takaisin kotimaahan, etteivät he omaksuisi liian suomalaisia tapoja.
Suomalaisten lasten on saatava opiskella luokissa, joissa vieraskielisiä ei ole enemmistönä. Tämä etuoikeus ei saa olla vain rikkaimpien perheiden suomalaislapsilla.
Kristilliset koulut ja erikoisluokat ovat olleet pelastus monille. Mutta jokaisella vanhemmalla on oikeus ajaa lastensa etua.
Mitä enemmän maahanmuuttajia otetaan, sitä enemmän vieraskielisiä tulee kouluihin – ja kohta keitaat ovat historiaa.
#koulushoppailu on tullut jäädäkseen. Jos Helsinki haluaa pitää kiinni hyvistä veronmaksajista, keitaita ei pidä tuhota!
Jos haluat, että lapsesi voi opiskella suomea osaavien lasten joukossa – #ÄänestäViisaammin2027.
Lähteet :
Ruotsi jäi kiinni nolosta huijauksesta: Pisa-parannus perustui sopivien oppilaiden valintaan
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/6a07be50-2507-459a-aaf9-f1478f242445
Helsinki siirtää lapsia Itäkeskuksen kouluun – nyt puhuvat maahanmuuttajat
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012172970.html
Tekstin aiheet:
Se on kuulkaas juurikin näin!
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Luokissa pitäisi olla prosenttiraja (5-10%) maahanmuuttajille ja jokaisen lapsen kielitaito pitää testata edeltävänä keväänä, ennen kuin koulun voi aloittaa. Monissa maissa kieltä osaamattomat lapset opiskelevat kesällä maan kieltä.
Jos oppilaita on 20, niin 1 tai 2 maahanmuuttajaa luokalle.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
20 %:n raja mamuille luokkaa kohden.
Sama raja asuntoaluetta ja lähiötä kohden!!! Ehdoton raja.
Mamut on siis hajautettava asumaan pitkin Suomea!
Löytyyhän täältä pilvin pimein tyhjiä kerrostaloja ja muita tyhjiä asumuksia pitkin maakuntia!!
Maaseudulle mamut on kärrättävä tai KOTIUTETTAVA OMIIN MAIHINSA!
Kotiuttaminen omiin maihin ehdottomasti paras ratkaisu.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
20% on liikaa. Jos luokalla on 20 oppilasta, mamuja saa olla 4.
Kyllä 4 kielitaidotonta aiheuttaa niille 16 isot ongelmat, jos yksi opettaja joutuu kaitsemaan näitä 4 ja jos on vielä naisopettaja ja mamut poikia, niin käytös opettajaa kohtaan ei välttämättä ole kunnioittava.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Mamut pysykööt kehäkolmosen sisäpuolella
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Mamut pois kehäkolmosen sisältä!
Pitää vaan tarkasti miettiä, mihin ne lähetetään.
Mamujen omat kotimaat ykkösvaihtoehto.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Ei siinä mitään miettimistä ole. Kotiin vaan ja omaan kulttuuriinsa takaisin!
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Kaikille maahanmuuttajille tiedoksi: Jos haluat, että lapsesi voi opiskella suomea osaavien lasten joukossa – ps ei ole puolueesi. Äänestä viisaasti.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Kaikki mamut voivat muuttaa Keravalle ja sinne kouluun. Siellä pääsuvakki Jore pitää teistä huolen.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Luuleko Jore, että lukutaidottamat ja supmen kieltä osaamattomat maahanmuuttajat vierailevat perusssuomalaisten sivuilla ?
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Viimeisen kolmen vuoden aikana on Suomeen on tullut yli 170 000 ulkomaanelävää, tosin näistä ei kukaan saa vielä seuraavissa EK-vaaleissa äänestää. Että sellaista maahanmuuttopolitiikkaa.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Maahanmuuttaja: Äänestä viisaasti, älä äänestä vihervasemmisto puolueita. Äläkä varsinkaan sdp:tä.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti