Perussuomalaiset

Jarmo Nahkamäki

Somalirehtori käytti koulun rahoja seksiklubeihin Thaimaassa

Ruotsi tuki ääri-islamia opettavia kouluja – rehtori poltti koulurahoja Thaimaan seksiklubeilla, kertoo ruotsalaismedia.

Neljää Göteborgissa ja Boråsissa toiminutta Römosse-koulua johtanut Abdirizak Waberi tuomittiin yli neljäksi vuodeksi vankeuteen 1,1 miljoonan euron kavaltamisesta tekaistujen it-kulujen avulla.

Kavallettuja rahoja hän oli ohjannut johtamalleen islamistiselle puolueelle Somaliassa. Verovaroilla hän oli myös rahoittanut lukuisia luksusmatkoja ja vierailuja thaimaalaisille seksiklubeille.

Ruotsin valtio on tukenut Waberin johtamia kouluja vuosien saatossa 462 miljoonalla kruunulla eli 41 miljoonalla eurolla.

Uutisen kertoo Yle.

Miten tämä kuppaus on mahdollista? No, koska skandinaavit on sinisilmäisiä.

Tämä tarina on kuin hölmöläiskertomus.

Meidät on opetettu hyville tavoille ja luottamaan vieraaseen ja hänen uskontoonsa.

Koko islamin tukeminen pitäisi läpivalaista ja nähdä uudessa valossa.

Se, että ollaan kriitisiä maahanmuuttoa kohtaan on myös tervettä ja järkevää.

https://puheenvuoro.uusisuomi.fi/jarmonahkamaki/ruotsi-tuki-aari-islamistisia-kouluja-41-miljoonalla-eurolla-somalirehtori-kavi-rahoilla-thaimaan-seksiklubeilla/

Tekstin aiheet:

Osallistu keskusteluun!


3 kommenttia
Nimetön
#1

Eurooppa Suomi mukaan lukien on hölmöläisten porukkaa – ei tajuta etteivät muslimit vääräuskoisista juuri muuta haluakaan kuin rahaa, kahmalokaupalla rahaa, aina vaan enemmän rahaa.

Lue koko kommentti Tämä kommentti on ilmoitettu asiattomaksi Näytä kommentti

Sulje

Ilmoita asiaton kommentti

Nimetön
Tyytyväinen
#2

Menihän rahat sentään ”hyvää tekevään” tarkoitukseen!

Lue koko kommentti Tämä kommentti on ilmoitettu asiattomaksi Näytä kommentti

Sulje

Ilmoita asiaton kommentti

Nimetön
#3

Mutta Thaimaan reissun vaarana on, että tykki alkaa ruostumaan . 🤔

Lue koko kommentti Tämä kommentti on ilmoitettu asiattomaksi Näytä kommentti

Sulje

Ilmoita asiaton kommentti

Ota kantaa

Heräsikö ajatuksia? Ota kantaa. Muista kuitenkin, että lyhyet ja napakat kommentit menevät paremmin perille kuin polveileva tajunnanvirta. Pitäydy asiassa ja salli muille keskustelijoille mielipiteenvapaus. Tutustuthan pelisääntöihin.

Haluatko mielipiteellesi kasvot? Rekisteröityminen mahdollistaa keskustelun oikealla nimellä ja oikeilla kasvoilla. Rekisteröityneenä käyttäjänä saat myös automaattisen ilmoituksen aina, kun kirjoittamaasi kommenttiin vastataan. Rekisteröidy tai kirjaudu sisään.

Kommenttisi

1000 / 1000