Marksilais-islamistinen vyörytys. Puoluejohto pallo hukassa
Mitä hyötyä on meidän kaikkien persujen valituksesta koskien maamme jatkuvaa marksilais-islamilaista propagandaa ?
Vastaus: ei yhtään mitään hyötyä.
Puolueemme johdolta ja kansanedustajilta puuttuu täysin visio siitä, mitä ja miten voisimme
puuttua maamme jatkuvaan uskonnollis-ideologiseen vyörytykseen uusien ”ihmisoikeuksien” osalta.
Koko media, yhdenvertaisuusvaltuutettu (fasisti), yliopistojen muka neutraalit tutkijat, marksilaiset
”vapaa-ajattelijat”, opetushallituksen väki jne jne nöyryyttävät puolueemme ministereitä ”ihmisoikeuksilla”
niin että hävettää ja surettaa Suomen kansan puolesta.
Kun puolueemme hallituskausi luultavasti kahden vuoden päästä päättyy (toivottavasti ei),
jääkö puolueemme vallassaolosta mitään pysyvää merkkiä ?
Voi meitä, kun emme uskalla ja pysty edes valitsemaan Suomeen tuotavia turvapaikanhakijoita muslimien sijasta
vainottujen kristittyjen monikymmenmiljoonaisista joukoista maailmalla.
UNHCR ja yhdenvertaisuusvaltuutettu sanelevat meille, että muslimien vainoamat kristityt eivät voi olla maailman vainotuin vähemmistö ja siksi käytännössä kaikkien kiintiöpakolaisten tulee olla muslimeja, jotka luonnollisesti
sopeutuvat ”superhyvin”.
Voi meitä, kun emme kykene saamaan edes Maahanmuuttovirastoon yhtä korkeaa uskontoasiantuntija-virkamiestä, joka puolustaisi kristityiksi kääntyneitä ihmisiä.
Voi meitä, kun emme kykene puolustamaan sanan- ja uskononvapautta.
Jos joku on huomannut, kaikessa politiikassa on kyse uskosta ja ideologioista eli uskonnoista.
Vastapuolen marksilais-islamistit tuovat tuekseen yliopistojen liberaalit tutkijat ja yksittäiset imaamit sekä Muslimifoorumin.
He julistavat kuinka ihana ja ”yhdenvertainen” marksilais-islamistinen uskonto on.
Mutta missä ovat meidän uskonnollis-ideologiset ”asiantuntijamme”, joilla olisi virallinen ja turvattu asema
valtionhallinnossa, mistä käsin voisivat tuoda julki toisenlaisen totuuden islamista ja marksilaisuudesta ?
Viime kädessä tässä on kyse henkivaltojen taistelusta ja informaatiosodasta.
Tekstin aiheet:
Suomen tulee säilyttää hyvä suhteet USA:han, kun EU kehittyvänä liittovaltiona ei siihen kykene. Suomen tulee poistaa kaikki mahdolliset kaupan esteet USA:n ja Suomen välillä ja välttää sitoutumista USA:lle vihamielisiin maihin kaupallisesti.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Suomen tulee säilyttää hyväy suhteet Venäjään, kun EU kehittyvänä liittovaltiona ei siihen kykene. Suomen tulee poistaa kaikki mahdolliset kaupan esteet Venäjän ja Suomen välillä ja välttää sitoutumista Venäjälle vihamielisiin maihin kaupallisesti.
Ystävät on haettava läheltä ja viholliset kaukaa – jos sieltäkään!
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Suomen tulee säilyttää hyvät suhteet Venäjään, kun EU ei siihen kykene. Suomen tulee poistaa kaikki mahdolliset kaupan esteet Venäjän ja Suomen välillä ja välttää sitoutumista Venäjälle vihamielisiin maihin kaupallisesti.
Ystävät on haettava läheltä ja viholliset kaukaa – jos sieltäkään!
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Venäjä itse katkoo suhteet, eikä niitä kannatta kytkeä takaisin, ennen kuin Venäjä rauhoittuu. Jokainen ymmärtää, että Venäjä on ja pysyy rajanaapurina ajasta ikuisuuteen, eli lisämyrkkyä väleihin ei kannata laittaa ilman syytä, mutta väliin mahtuu miinakenttäkin jos tilanne sitä vaatii. Putin on piru, joka ajatti suomalaiset juustot kaatopaikalle, tuo oli jo miinakentän tasoinen loukkaus, ja puhdasta vittuilua. Samoin on se, että vierasmaalaiset ohjataan rajalle, se on Putinin henkilökohtaista vittuilua, ja suhteet muka pitäisi laittaa kuntoon. Missähän välissä Venäjä haluaa suhteita muuhun kuin saatanan helvettiin, naapuri:) Naapuri, joka haluaa rajalle piikkilanka-aidat, maailmassa, jossa kukaan ei ole hamuamassa Venäjältä neliötäkään ja on maksanut ostamansa tavarat, öljyn ja maakaasun rahalla, eli tuonut Venäjälle hyvinvointia, ja Putinille palatseja, kullattuja minareetteja ja sipuleita, ja Putin ohjaa varat kansan hyvinvoinnin sijaan rahat tuhoaseisiin.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Miten niin Venäjä rauhoittuu? EU Suomi etunenässähän tässä reuhtoo ja rettelöi! Rauha olisi tullut jo kauan sitten ja Ukranaiset pysyisivät elossa myös Itä-Ukrainassa.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Jukka Kekkonen
Trumpin Yhdysvalloissa oikeus ja politiikka ovat menneet sekaisin, suomalaisasiantuntija varoittaa – ”Trump ei näytä välittävän omien toimiensa ilmiselvästä laittomuudesta”
Kekkosen mukaan Trumpin hallinnon ideologisena ytimenä on oikeusvaltion periaatteiden murentaminen. Ideologisella tasolla Kekkonen vertaa Trumpia natsi-Saksaa johtaneeseen Adolf Hitleriin ja Neuvostoliittoa johtaneeseen Josif Staliniin, jotka myös vastustivat liberaalin oikeusvaltion arvopohjaa ja pyrkivät äärimmäiseen vallan keskitykseen.
Ja suomen valtamedia propagandistin Jukka Kekosen puolueettomuus mitä suomenmaa.fi ei kerro
muistelmien mukaan Jukka Kekkosta pidetään yhtenä Suomen johtavista julkisista
intellektuelleista. Vuoden 2019 eduskuntavaaleissa hän asettui kansanedustajaehdokkaaksi SDP:n listalta[9] ja sai vaaleissa 2 193 ääntä, muttei tullut valituksi.Vuoden 2023 eduskuntavaaleissa hän sai 2 233 ääntä, muttei tullut valituksi.
https://fi.wikipedia.org/wiki/Jukka_Kekkonen
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Perussuomalaisen puolueen kesäkuussa pidettävässä kokouksessa ehdokkaaksi puoluejohtoon ilmoittautunut Arno Westerholm on pitkään painottanut, että kansan valtamandaatin saanut poliittinen johto on omattava VAHVAA JOHTAJUUTTA ja käytettävä sitä valtaa minkä perustuslaki mahdollistaa.
Nykyisessä JOHTAMATTOMUUDESSA Westerholmin määrittelemät, epäsuoran vallankäytön neljä valtakomponenttia johtavat Suomea!
1) Mielipiteitä muokkaava, politisoitunut media.
2) Vaaleissa vaihtumattomat ministeriöiden sekä organisaatioiden politisoituneet virkamiehet.
3) Perustuslakiin perustumattoman vallan itselleen kaapannut oikeuslaitos/oikeusvirkamiehet.
4) Politisoituneet tutkimus- ja opetuslaitokset.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Westerholm on kova pakkoruotsittaja ja näin ollen täysin menneisyyden mies.
Pakkoruotsittajat eivät elä tätä päivää.
Eivät ymmärrä suomalaista kielipoliittista todellisuutta.
Perustuslaki ei edellytä pakkoruotsia!
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Fanaatikoiden kanssa ei kannata keskustella! Westerholm ei ole ”pakkoruotsittaja”, lukekaa hänen bloginsa! Asiasta ei kannata sen enempää väitellä!
Kommentoija kutsuu Westerholmia ”menneisyyden mieheksi”. Menneisyys sisälsi vahvoja, asiansa osaavia sekä päättäväisiä JOHTAJIA. Maamme nykyinen johto on täysin epäsuoran vallankäytön talutusnuorassa. Tässä positiivisessa mielessä Westerholm on menneisyyden mies!
Elämme todella vakavia aikoja. Olisi ainakin yksi määrätietoinen ja VAHVA johtaja, joka olisi OIKEASTI valmis ajamaan SUOMEN ETUA! Silti kaiken katastrofinkin keskellä löytyy henkilöitä, jotka ovat vailla perusteita ottaneet päätehtäväkseen kyseisen henkilön mustamaalaamisen ”pakkoruotsittajaksi”!
Ei voi sanoa muuta kuin, että: ”VOI PYHÄ YKSINKERTAISUUS!”
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Westerholm on selkeästi todennut, että kielipolitiikka on vain pieni nyanssi ja hän on myös blogeissaan kirjoittanut olevansa kielipoliittisesti neutraali.
Se, että W puolustaa toisen kotimaisen kielen pakollisuutta kouluissa ei tee hänestä pakkoruotsittajaa. Kaikki tietävät, että W on ehdokkaana puheenjohtajistovaalissa. Eikö poliitikoille ole tyypillistä luvata ennen vaaleja vaikka kuun taivaalta ja sitten, kun ovat päässeet valtaan pettävät lupauksensa.
W taas puhuu ja kirjoittaa asioista siten, kuin katsoo oikeaksi. Vaikka kaikki näkemykset eivät toisikaan lisä-ääniä. Eikö tämä ole luotettavan miehen toimi. W äänestävät tietävät minkälaisen johtajan saavat!
Lisäksi, jos Westerholmin näkemys ruotsin kielestä koululaitoksen pakollisena oppiaineena ei miellytä; DEVALVOIKO SE KAIKEN MUUN MITÄ WESTERHOLM ESITTÄÄ?
Nyky PS-johdossa paljon pakkoruotsin vastustajia puheiden tasolla, mutta missä on teot. Pettivät ainakin kyseisen lupauksen päästäkseen hallitukseen RKP:n kanssa.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
PS-äänestäjistä suurin osa vastustaa pakkoruotsia.
Moni on äänestänyt perussuomalaisia juuri sen takia, että kielipoliittisessa ohjelmassa ilmoitetaan halusta poistaa pakkoruotsi.
Westerholm on täysin PS-äänestäjien vastainen ehdokas.
Westerholm on pakkoruotsittajana väärässä puolueessa.
Pakkoruotsittajat elävät eilispäivää. Eivät ymmärrä todellisuutta.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Tuntuu olevan aivan jotkut muut, jotka eivät ymmärrä todellisuutta ja asioiden realistista painoarvoa!
Ääni Westerholmille!
14.06 asia ratkaistaan
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
En tiedä Westerholmista mitään, mutta Halla-ahon silmitön venäläisviha yllätti niin pahasti, etten voi äänestää persua, vaikka olisin itse ehdokkaana, kuten aikaisempina vuosina. Ikävä kyllä. PS:n pitää ajaa Suomen etua, joka on EU-ero, mamujen kotiutus ja Ukraina-rahoituksen lopettaminen, sekä Venäjän suhteiden vähittäinen palauttaminen kaikin mahdollisin tavoin heittämällä Tubbi pellolle aivan aluksi! Suomi ei nouse Ukrainan sodalla, vaan tuhoutuu.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Suomessa suomen kieli on ainut kotimainen kieli.
Ruotsi on Suomessa vieras kieli.
Jos toista kotimaista haettaisiin, niin silloin kyseeseen voisi tulla saame. Saamelaiset itse eivät ehkä tällaista nimitystä edes halua.
Mutta ruotsin kieli on Ruotsin kansan ja Ruotsin valtion kotimainen kieli.
Suomessa ruotsi on vieras kieli.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Eli taas suomen valtamedioissa tätä yksipuolista
demari vasuri propagandaa USAN ENNEMISTÖÄ VASTAAN
Jukka Kekkosen muka objektiivista SDP realismia
Vuoden 2019 eduskuntavaaleissa hän asettui kansanedustajaehdokkaaksi SDP:n listalta[9] ja sai vaaleissa 2 193 ääntä, muttei tullut valituksi.Vuoden 2023 eduskuntavaaleissa hän sai 2 233 ääntä,
muttei tullut valituksi.
SIIS MIKSI SUOMEN VALTAMEDIA EI KERRO ETTÄ
Jukka Kekkonen EDUSTAA DEMAREITA
ELI TRUMPHIA VASTUSTAVAA VIHAAVAA PUOLUETTA
KUTEN tuomari James Boasberg ON OIKEASTI
vasemmistolainen aktivisti
JONKA PERSETTÄ Jukka Kekkonen saman poliittisen agendan miehenä nuolee ilman kritiikkiä
James Boasberg toiminnan oikeituksesta
on käsittämätöntä että tämä tuomari haluaa ääri kriminaaleja USAAN
*tai mikä poliittinen liike päästi ne maahan*
siitä HYS
PS
usa demareiden omista töppäilyistä ei sanaakaan
suomen valtamedioissa
Democrats: This looks like ’game over’
https://www.youtube.com/watch?v=BDHX
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Suomen valtamedian vasuri anti Trumph propaganda
on jäätävää
Ideologisella tasolla Kekkonen vertaa Trumpia natsi-Saksaa johtaneeseen Adolf Hitleriin ja Neuvostoliittoa johtaneeseen Josif Staliniin,
huomenna 29.3 2025
Ykkösaamun vieraana on kansainvälisen oikeuden emeritusprofessori Martti Koskenniemi – mitä haluat kysyä häneltä?
Donald Trump koettelee laillisuuden rajoja sekä koti- että ulkomailla. Kuinka paljon valtaa Yhdysvaltain presidentillä on, ja onko Suomenkin hellimä sääntöpohjainen maailmanjärjestys enää muisto vain?
Martti Koskenniemi HS -2017
Donald Trump on hylännyt vallan kolmijako-opin ja haluaa hallita kuin Aurinkokuningas tai Mussolini, sanoo professori Martti Koskenniemi
Tai .apu.fi/
Kansainvälisen oikeuden professori Martti Koskenniemi on sankari siksi, että hän ja professorikollega Martin Scheinin ovat puhuneet ahkerasti kansainvälisten ihmisoikeussopimusten ja perustuslain puolesta
ABSURDIA KOMMUNISTIT OVAT SIIS SANKAREITA
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Itse asiassa natsi-kommunismi haisee EU:ssa, Stalin ja Hitlerkin löysivät toisensa. Amerikkalaiset laittoivat toiseen maailmansotaan yli 4000 miljardia dollaria nykyrahassa, joten on varottava näitä sotia, ei maailmansotaan edes Ukrainan vuoksi, vaan sopimalla parhain päin. Sosialistit himoaa sotia, kaiken laista rähinää, jossa Saksan demarit saisivat taas mukavan diktaattorin ja työväestön sen taakse. Sosialistit kaipaa maailmanlaajuista sekasortoa, jotta valta olisi helpompi kaapata ja luoda kommunistinen diktatuuri, jossa mukana on himokkaasti myös Suomen demarit, ovathan he tiukasti kiinni Sosialistisessa internationaalissa.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Juuri näin.
Sosialistit ja kommunistit ovat aina pyrkineet aikaansaamaan sekasortoa maahan missä ovat aloittaneet vallan anastuksen.
Venäjällä aikanaan he hyödynsivät maan. köyhyyttä ja sotatilaa joka tietenkin entisestään kurjensi tavallisten ihmisten elämää.
Sanotaan että ei mies jolla on akka, auto ja talo lähde tekemään aseellista vallankumousta.
Siksi myös Suomessa sosialistit pyrkivät ja ovat aina pyrkineet pitämään riittävän suuren joukon tyytymättömiä kansalaisia. Näiden ongelmat on sitten yleistetty koko kansaan ja on rummutettu kuinka kurjasti asiat ovat.
Kuten tälläkin hetkellä. Maassa ei asiat ole koskaan olleet kansalaisilla niin hyvin kuin nyt mutta silti sosialistit kaivata esille sen pienen joukon joka on tyytymätön ja väittävät että kansalaisilla menee huonosti.
Jonkin sortin paradoksi: Maailman onnellisin kansa jonka asiat ovat päin seiniä.
Tuo yhtälö ei vain toimi.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Sosialistien hallinta perustuu aina sekasortoon, ja sen jälkeen sortoon. Tyypillinen esimerkki löytyy vaikka Leninin muokkaamasta demareista, kylmäverisesti harkittua sekasorron luomista. Käytännössä demarit jauhavat vaikka eduskunnassa samoja asioita valkoinen vaahto suupielissä kuin vesikauhuisella koiralla. Demarit ovat aikamme, ja menneisyyden kesto työväen vihollisia, jotka johtavat väestön sekasortoon keskinäisen luokkataistelun avulla. Tämä on syytä muistaa varsinkin vaalien aattoina, koska demareiden vaalihampaat ovat teroitettu raatelijoiden tasolle.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Hitler pääsikin hyvillä puhelahjoillaan Saksan työväenpuolueeseen kiinni, talouskriisi on hyvä alku sosialistien vallan kasvuun. Kriiseistä ei päästä eroon, aina ne tulee ja menee maailman tilanteesta riippuen. Suomen sosialisteilta puuttuu hyvä lahjat, sekä taloudessa että puheissa, mutta murinaa riittää.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Kokoomuksen demarisiipi tekee yhteiskunnalle karhunpalveluksen, mainostamalla demareita Verkkouutisissaan. Suomi ei saa koskaan talouttaan kuntoon, jos joudumme raahaamaa demarikivirekeä perässämme ajasta ikuisuuteen.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Puolueet, josta löytyy koko värisuora, on kuin vajaakuntoinen sekametsä, eli siitä ei ole talousmetsäksi, kaiken karvaista viihdettä monimuotoisuuksineen. Talous on kuitenkin järjestäytyneen yhteiskunnan kivijalka, joka takaa kohtuulliset hyvinvointipalvelut, terveyspalvelut ja koulutuksen maamme omalle väelle. Jos aiomme elättää esim. miljoona ulkolaista, meidän on vahvistettava vientimme vähintään kaksinkertaiseksi, jotta raha riittää. Pelkkä toistemme palveleminen ei tuo lisärahaa kiertoon, viennin tuloilla maksamme kaiken. Pelkkien nakkikioskien perustaminen ei tuo lisää tuloja, on vain tulonsiirtoa.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Kokoomuksen demarikiima saattaa tulla pahaan aikaan, maamme talous ei kestä sitä, ja varsinkin suhteet USA:n voivat kärsiä liiallisesta wokettamisesta, jota demarit harrastaa, toki piilottelevat sitä vaalien alla. Sosialistit luovat nahkansa kuin käärmeet, mutta mikään ei muutu. Suomessa tehdään laajasti ja ahkerasti töitä suhteiden rakentamiseksi ja ylläpitämiseksi, joka on pitkä perinne, mutta jotkut kiimaiset yksilöt pilaavat koko keiton.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Itselläni on herännyt kysymys, jo kauan sitten, että kuka oikeastaan päättää lait ja asetukset Suomi-nimisessä oikeusvaltiossa?
Onko päättäjä (-t) kaikenmaailman poliittisesti asetettuja erilaisia sitä ja tätä – valtuutettuja, kaiken maailman ”asiantuntijat” ja professorit siellä ja täällä. He joista osa on avoimesti kommunisteja ja olleet jopa kommunistipuolueiden hallinnossa?
Vai onko maan hallitus se joka päättää, eduskunnan tuell, lait ja asetukset?
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Vastaus kommentoijan kysymykseen; kuka johtaa ja keiden tulisi oikeasti johtaa?
https://blogit.perussuomalaiset.fi/arno-westerholm/kuka-johtaa-suomea/
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti