Suomeen monikulttuuriset liikennesäännöt?
Jotta Perussuomalaiset voisivat menestyä seuraavissa vaaleissa paremmin kuin ruotsalainen sisarpuolue Ruotsidemokraatit niin ehkä Perussuomalaisen puolueen olisi syytä ottaa mallia kilpailevista puolueista ja heidän järkeä hivelevän liberaaleista ohjelmistaan.
Perussuomalaiset voisivat näyttää että täältä pesee! Kyllä meiltäkin näitä liberaalin suvaitsevaisia juttuja irtoaa!
Pistetään unelmat tienaamaan!
Seuraavissa vaaleissa Perussuomalaiset voisivat kalastella mm. punavihreän suvaitsevaiston ääniä ajamalla Suomeen vaikkapa monikulttuurisia liikennesääntöjä. Jotta jokainen monikulttuurisuutta kannattava suvakki taarusti pääsisi nauttimaan kannattamansa liberaalin politiikan hedelmistä ihan omakohtaisesti niin monikulttuuristen liikennesääntöjen sävähdyttävä värinä ja sen moninainen vivahteisuus olisi ehkä syytä tuoda autoilun lisäksi kaikkeen muuhunkin liikenteeseen, eli koskemaan niin bussi, laiva, raide- ja lentoliikennettä.
Jokainen individuaalinen identiteetti ajelee sitten jatkossa tasan oman kulttuurinsa ja oman identiteettinsä mukaisesti.
Voisi kuvitella että kaiken muunkin monikulttuurisen politiikan ongelmat olisi helpompaa hahmottaa ja asiat menisivät paremmin perille jos ja kun Suomeen saataisiin nämä ”monikulttuuriset liikennesäännöt”, eli kun harjoitetun politiikan seuraukset näkyisivät jokaiselle suvakille ihan konkreettisesti arkisessa liikenteessä.
No. Eihän tässä ”Suomeen monikulttuuriset liikennesäännöt”- ehdotuksessa mitään järkeä ole mutta hyvinpä nuo muutkin puolueet ovat vastaavilla liki yhtä järjettömillä mokutusteemoillaan pärjänneet.
Eri puolueiden vastaavista populistisista ohjelmista ja vaaliteemoista sekä niiden järkevyydestä olisi sitten vaalien alla hyvä julkisesti ja avoimesti keskustella.
Tekstin aiheet:
Tiitisen lista julki, niin alkaa kuulkaas ramppa kalkattaa!!
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Suomalaista kulttuuria nakerretaan ihan suomalaisten toimesta. Teuvalla lukiolaiset pakotetaan Närpiöön ruotsin kieltä oppimaan! Ruotsia ei tarvitse kirjoittaa, osata eikä sitä tarvita. Kuuluuko opetussuunnitelmaan se, että viedään tunteja tärkeiltä aineilta, jotta ylioppilaskokeen tulokset laskevat tärkeissä aineissa?
Oppilaat matkustavat Närpiöön, kuka kustantaa? Lukionuoret ovat siinä iässä, että tällaisten tapaamisten tuloksena voi syntyä seka-avioliittoja!
Teuvan perussuomalaiset katsovat hiljaa vierestä kun suomalaista kulttuuria tukahdutetaan, kuka hyötyy?
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti