Yle, JSN ja journalistin ohjeet
Edellinen kirjoitukseni: Joe Biden, yhden kauden presidentti
Seuraava kirjoitukseni: Välitilinpäätös
Tekstin aiheet:
Edellinen kirjoitukseni: Joe Biden, yhden kauden presidentti
Seuraava kirjoitukseni: Välitilinpäätös
Tekstin aiheet:
Kyllä tämä on huomattu,että kansaa pidetään vajavaisen tiedon varassa.Vain siitä tiedotetaan mikä sopii Poliittiseen/YLE:n omaan agendaan.Onhan YLE ollut poliittisessa ohjauksessa siitä lähtien,kun tämä ”pakkovero”rahoitus säädettiin.Huvittavinta on,että suuri määrä”vanhuksia” on uskollisia YLE:n uutisoinnin kuuntelijoita/katselijoita.Ja luottavat että uutisointi on täysin totta.Olen joillekin tutuille”vanhuksille”sanonut että en itse luottaisi 100%:sesti noihin uutisointiin.Ja olen saanut huomata,että vastapuoli loukkaantuu,eikä usko kertomaani.Myöskin olen joutunut YLE:n”mustallelistalle”ottaessani kantaa YLE tunnuksilla keskustelupalstoilla.Silloin kun kerrotaan totuus,ja annetaan kovaakin kritiikkiä,niin sitähän ei julkaista.Ja nyt ei minkäänlaista minun kommenttiani enään julkaista YLE:n keskustelupalstoilla,vaikka olisi pehmeämpääkin materiaalia.Aikas ”mielensäpahoittajia”!
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Aurinko paistoi taivaanrannan takaa,ja hymyili ilkikurisesti”aikasvelikultia”!
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Mikä tämmöinen JS N on olevinaan ??! Jos se uutisoi / kirjoittelee vain puolueellisesti / vääristellen / mustamaalaten , siis puolueellisesti ja valheellisesti ??!
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Ehdottomasti Ylen poliittinen pakkovero lakkautettava! Ei muuta kuin maksumuurin taakse koo Yle, punavihreät maksakoot omat propagandistiset ”tietotuuttinsa”.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
*koko.. typo
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Hei. Kiitos Jarmokin. Voimia; Oikeuden mukaisesti toimia. Olemme pahassa maailmassa: Demonisen; ”Demokratian”: ”Syleilyssä”. Trumphenkisiä tarvitaan: Heitä lisää odotetaan. Taivaan kirjat: Paikoilleen: Laitetaan. Kiitos. Siunaten, Lasse.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Vieläkö joku oikeasti seuraa VALE:n, eikun YLE:n ja Maikkarin uutislähetyksiä?
Kotimaan uutiset kuuntelen Alfalta ja ulkomaan Foxilta sekä BBC:lta. Helppo tehdä linkit mobiililaitteella uusimpiin uutisiin. Ei enää väritettyä tarinaa.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Tottakai. Miten muuten voi tietää mitä yle valehtelee, väristelee tai jättää kertomatta.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
JSN on vitsi. Tärkeilevä ja pönöttävä vitsi. Aika, some ja haittamaahanmuutto monine kielineen ajoi sen ohi.
”Portinvartijat” kaatavat lähinnä itselleen, ja kivaa on.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Piiri pieni pyörii!
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti
Julkisen sanan neuvosto on viimeinen jäänne Breznevin ajalta ja siten jo suojelukohde. Se on itsesensuurin itsesäätelyelin jonka tehtäviin kuuluu mm. vastustaa sananvapautta, olla huomauttamatta ideologisesti oikeaan suuntautuneista virheistä ja kerätä valtionapua jäsentensä virkistykseksi.
Sulje
Ilmoita asiaton kommentti